اتفاقی در راه است؟

١- در روزهای اخیر انتشار یکی دو پست در برخی وبلاگ ها نظیر این (+) و این (+) به طرز معنا داری حکایت از زایش یک خط فکری جدید دارد. نویسندگان این وبلاگ ها با بیان اینکه طرفدار احمدی نژاد بوده اند و در سطحی بالاتر خود را احمدی نژادی می دانسته اند، اعلام نموده اند از برخی تعلقات گذشته خود روی گردان شده اند. عمده بحث این افراد انحراف احمدی نژاد از برخی اصول است که منجر به اطلاق صفت احمدی نژادی بودن می شود.

 

٢- یادم می آید سال ٨۴ وقتی حدود ۵ یا ۶ماهی از انتخاب احمدی نژاد به ریاست جمهوری گذشته بود ، طبق معمول  با دوستان در خوابگاه دانشگاه امام صادق علیه السلام درباره مسائل جاری کشور صحبت می کردیم. به یکی از دوستان گفتم ما که رفتیم به احمدی نژاد رای دادیم اما با این روندی که در انتخاب اطرافیانش داره فکر کنم فردا روزی حرفی برای دفاع از کاری که کردیم نداشته باشیم و ...

تبصره: اگر کسی با خواندن این مطلب بر من خرده گرفت که آخه برادر من باید احمدی نژاد را از اطرافیان خاصش جداگانه تحلیل و ارزیابی کرد یقینا خواهم گفت، این همان اشتباه تاریخی شماست. مشایی عین احمدی نژاد است و احمدی نژاد عین مشایی. باور کنید در عبور از احمدی نژاد اگر با پیش شرط حرکت در دایره ولایتی بودن باشد هیچ ضرری متوجه شما نخواهد بود. چراکه بین این دو رابطه عموم و خصوص مطلق است!!

/ 5 نظر / 38 بازدید
قلم سپید

برادر جان اين داستان يكي بودن احمدي نژاد و مشايي و انحراف كلي اين خط فكري و لزوم انزواي تندرواني از اين دست، چيزي بود كه از همون دوره دو قطبي هاشمي - احمدي نژاد مي گفتيم و دوستان نشنيدند .... ديگه راي دادن به اين بنده خدا تو دوره اي كه امثال محسن رضايي هم بودند براي خدشه دار نشدن اصولگرايي، ماجراي غريبي است ...

حسین شمسی

برادر من جناب اقای رفیعی آخه این چه حرفیه که شما میزنید که احمدی نژاد عین مشائیه و مشایی عین احمدی نژاده !! شما با این حرفات علنا می خواهی بگی که آقای خامنه ای هم عین مشایی و مشایی هم عین اقاست یعنی این صحبتهایی و حمایتهایی که آقا تو این چند سال از احمدی نزاد داشته یعنی اینکه از مشایی هم همداشته ملزومات این حرف این نتیجه بد رو هم داره ! در ضمن من امثال این رفقایی که گفتب رو ازنزدیک می شناسم خصوصا اقای راستگو اینه نه آدمهای عمیقی در مسائل سیاسی همستند ونه کار آنها سیاسی بلکه آدمهای احساسی تشریف دارند در ضمن من شما رو دوست دارم وسیاست هنوز حمایت از دکتره !! توصیه آقا رو به علم الهدی تو نهم دی فراموش نشه ! ودر پایان جناب آقای رفیعی احمدی نژادی بمان!!

مجيد شمس‌آبادي

سلام مجيد جون قطعا ما بچه حزب‌اللهي‌ها با احدي تعارف نداريم. ميزان اردات ما به احمدي‌نژاد تابعي از ميزان ارادت احمدي‌نژاد به حضرت آقاست. هر چقدر آقاي احمدي‌نژاد به حضرت آقا اردات داشته باشه همون قدر براي ما محبوبه. اما بحث عبور از احمدي‌نژاد با پيش شرط ولايتمدار بودن فعلا امكان‌پذير نيست. رابطه اين دو مفهوم بيشتر با تباين سازگاره تا عموم و خصوص مطلق. اين رو از فرمايشات مختلف حضرت‌آقا ميشه استنباط كرد. پس انتقاد از احمدي‌نژاد و اطرافيانش آري، عبور از احمدي‌نژاد فعلا خير. در پايان همه دوستان رو به خواندن دعاي غريق توصيه مي‌كنم. موفق باشيد.

امین راستگو

سلام برادر دیدم از وبلاگ شما به وبلاگم آمده اند آمدم ببینم قضیه از چه قرار است؟ البته من بحث عبور از احمدی نژاد را با این عبارت به کار نبردم و معتقدم هستم که آقا تضعیف دولت را صلاح نمی دونند و عبور از احمدی نژاد جایز نیست بلکه جا به جا کردن معیارها و خط قرمزها مطرح بود. بعد دوست عزیزی که مطرح کرده اند من را از نزدیک می شناسند! آقای شمسی شما برای این که حرفتان را اثبات کنید ادعا کرده اید من را می شناسید، من که یادم نمیاد شاید توی خواب من را دیده اید؟!!!

سید محسن مرتضوی

برادر عزیزم جناب آقای رفیعی ، بنده تا به حال افتخار آشنایی با حضرتعالی را نداشته ام و نمی دانم که شما کد ورودی چه سالی هستید . اما خواستم بگویم عزیز دل شما خود را به دانشگاه امام صادق چسبانده و به صورتی مشغول نوشتن هستید که هر خواننده ای گمان می کند تمام فارغ التحصیلان این دانشگاه اینچنین فکر می کنند و اینگونه عمل . نه برادر ، دوران تفکر متحجری در همه جا و خصوصا در این دانشگاه تمام شده . سر از لاک خود بردارید و واقعیتها را ببینید . درد جامعه را درک کنید . نبض مردم را بگیرید. از یک سو نگری و تعصب بیجا بر سر عقاید خود دست بردارید . ببینید درد مردم چیست ؟ درد مردم ولایت فقیه و رئیس جمهور و .... نیست . سر خود را از برف بیرون بیاورید و ببینید چند درصد جامعه هنوز دنبال این حرفها هستند . برادر عزیزم ، روزی متوجه حرفم می شوید که دیگر دیر شده . خواهش می کنم در مورد حرفهایم خوب بیندیش . ملتمس دعای خیر سید محسن مرتضوی الحسینی