بخشی از وجوهات امام رضا (ع) اینجا خرج شد!

خیریه همت، خیریه ای است که بر اساس ایده ای نو توسط جمعی از دوستان در فضای سایبری ایجاد شده و انصافا دوستانی که آنجا مشغول هستند تا به حال اقدامات خداپسندانه زیادی انجام داده اند البته در حد توانشان. آخرین مطلبی که سایت خیریه همت منتشر کرده این پست است (+) :

مطلع شدیم خانم حدود ۷۰ ساله ای که به همراه دختر و نوه(پسر ده ساله) خود زندگی می کند(داماد خانواده فوت کرده است) با مشکلات فراوانی مواجه هستند.

خانم ب.ا علاوه بر مشکل عفونت کلیه، به بیماری قلبی و قند مبتلاست.

محل زندگی آنها خانه ای فرسوده و ۴۰ متری  در یکی از خیابانهای جنوبی اطراف میدان خراسان تهران است.

منبع درآمد این خانواده: مستمری ناچیزی که این خانم ۷۰ ساله از کمیته امداد دریافت می کند + مختصر مستمری اندکی که بعد از فوت داماد خانواده دریافت می کنند+یارانه ماهانه =حدود ماهانه ۴۵۰هزارتومان

هزینه اجاره ماهانه منزل آنها ماهی ۱۳۰ هزار تومان است اما عمده مختصر درآمد آنها صرف هزینه های درمانی خانم ب.ا می شود که البته این روزها سرسام آور زیاد شده است که اگر این هزینه ها به نوعی پشتیبانی شود با همان مختصر مستمری زندگی خود را اداره می کنند.

با توجه به مشکلات فراوان این خانواده تصمیم گرفتیم تا حداقل گوشه ای از مشکلات این خانواده یعنی بخشی از هزینه های درمانی و در صورت امکان برخی مسایل فوری آنها را تقبل کنیم.

لذا از دوستانی که تمایل دارند تا در آستانه شب قدر، در حل مشکلات این خانواده بویژه مسایل درمانی و سایر مشکلات ضروری و روزمره آنها ما را یاری کنند ، تقاضای همتی دوباره داریم.

----------------------

هدف من از انتشار آخرین فراخوان خیریه همت فقط اطلاع رسانی یک کار خیر نبود. لذا شما را به خواندن ادامه مطلب دعوت می کنم.

امروز یکی از دوستان مطلبی از سایت قانون آنلاین برایم فرستاد - این مطلب- . که خلاصه اش آنطور که من فهمیدم اینه :

یه دختر خانمی به نام سحر ریحانی که یه گفته خودش اصلا آدمی مذهبی نیست و به مصاحبه شونده می گه  مثل همه دخترهای بیست و هفت هشت‌ ساله تهرانی؛ زیاد از بعد مذهبی سر در نمی‌آورد، یه روز حاج آقای طبسی را - نمی دانم خود حضرت آیت الله را فرموده اند یا یکی از پسرانشان را- در کره جنوبی می بینند. این آشنایی مقدمه عقد قراردادی می شود که یک و نیم میلیارد تومان برای این دختر خانم آورده مالی دارد برای پروژه ای که ایشان خودش اعتراف می کند در آن صاحب تجربه نبوده است!

برای اینکه اشتباه نقل نکنم از خود مصاحبه مطلب را نقل می کنم " من دانشجوی صنعتی شریف هستم و چهار سال متوالی در المپیاد ریاضی برنده شدم. سال گذشه که برای مسابقه به کره رفته بودیم حاج آقای طبسی هم در مراسم تجلیل حضور داشتند. یک روز حرف رسید به این که خواسته‌های من چیست. من گفتم حاج آقا من خیلی دوست دارم در ایران دفتر تولید داشته باشم که از نظر بودجه و حمایت‌ها در سطح عالی باشد و حرف اول را بزند. گفتم حاج آقا دوست دارم آدم پولداری باشم. البته این فقط برای من آرزو بود چون می‌دانستم به قد و قواره من این حرف‌ها نمی‌خورد. ایشان ولی گفتند ایده خوبی داری ولی باید پله پله شروع کنی. اما من گفتم که نمی‌توانم یواش یواش کار کنم و کمال‌گرا هستم و اگر ساپورت مالی و قانونی پشت دفتر تولید نباشد زمین می‌خورم. بعد از این حرف بود که حاج آقا پیشنهاد داد که به رغم اینکه حرفه‌ای نیستم، به خاطر جایزه‌ای که در ریاضی دریافت کردم و البته اینکه آن را به آقا امام رضا اهدا کرده‌ام در استان شروع به کار کنم. این شد که کم کم فعالیت‌های ما شروع شد. ایشان خوششان آمد و یک‌دفعه وارد مرکزیت آستان شدم و اینقدر این کارهایی که انجام دادیم خوب شده که خودم باورم نمی‌شود. خدا را شکر ایشان هم جواب اعتمادشان را گرفتند.

البته ایشان در ادامه تاکید کرده اند "90 درصد زحمات این پروژه برعهده رئیس دفتر تولیت بود؛ یعنی حاج مصطفی واعظ طبسی"

خانم ریحانی گفته اند این پروژه بیش از یک میلیارد و پانصد هزار تومان خرج برداشته است. جالب اینکه خود این دختر خانم گفته تا به حال حتی یک فیلم هم نساخته است!

توصیه می کنم حتما متن کامل مصاحبه را بخوانید (+).

آخر کلام اینکه حتما با دارایی های آستان قدس کارهای نیک زیادی هم می شود اما ...

حرف در این خصوص زیاده اما بی خیال!

-------------

بعد از تحریر: به نظر شما مدال آوران المپیک با دیدن مصاحبه این دختر خانم چه حالی بهشون دست بده خوبه؟!

/ 0 نظر / 27 بازدید