استاد لاجوردی همچنان در حال پوست کندن است

خیلی دوست دارم در این وبلاگ هر از گاهی از دانشگاه امام صادق (ع) بنویسم تا محتوای وبلاگ با نام آن پیوند بخورد.

***

امروز با مطالعه حاشیه نگاری یکی از طلاب مدرسه مشکات از دیدارشان با رهبر انقلاب  انگیزه نوشتن درباره استاد لاجوردی در من ایجاد شد. برایم جالب بود هنوز استاد لاجوردی که همه از گذراندن واحدهای درسی با ایشان واهمه داشتند هنوز استوار و ثابت قدم پوست از سر شاگرداش می کنه! قصد توهین ندارم خودشون اینو می گفتن و به آن افتخار می کردند. یادش به خیر شاید 5 دقیقه آخر کلاس ایشون به صلوات فرستادن بچه ها ختم می شد! _به معنای پایان وقت کلاس_، یا خیلی خاطرات دیگر ... از جمله 5 واحدی که به من ضربه زد!!

بیشتر از این به حاشیه نمی رم و داغ دل خیلی از امام صادقی ها رو مثل خودم با نقل مطلب محمدرضا موذن زاده (کاملش رو از اینجا بخونید) تازه می کنم. موذن زاده در بخشی از مطلب خود با اشاره به دیدار چهره به چهره آقا با اساتید مدرسه علمیه مشکات می نویسد: مثلا درباره ادبیات عرب فرمودند که بسیار مهم است و جدی بگیرید تا پایه ها قوی شود و محکم بالا بیایند. همین دست مایه بچه ها شده بود برای شوخی های بعد از ملاقات با دکتر لاجوردی استاد صرف و نحو. ایشان هم با خنده می گفت که «دیگه آقا تاکید کردند لذا پوست تون رو می کنم. از امروز سخت تر می شه» این در حالی است که بچه ها معتقد بودند ایشان اینقدر سخت گیر هستند که بیشتر از این عملا امکان ندارد! 

 استاد سید عدنان لاجوردی مثل یه برند جهانیه که هر جا باشه خود خودشه و تقلبیش وجود نداره!!

/ 2 نظر / 87 بازدید
وهاب

سلام جناب رفیعی منم از هم دانشگاهی های سابقتان هستم . خوشحالم که بچه های امام صادقی در زمینه وب نویسی اینقدر با انگیزه هستند حتی پس از تاهل و فراغت از تحصیل . به منم دوست داشتید سر بزنید. [گل]

عبد نفس

چو علم آموختی از حرص آنگه ترس کاندر شب چو دزدی با چراغ آید گزیده تر برد کالا . برادر عزیز من تازه مطلب شمارو دیدم بعد از 3 سال اگه زودتر میدیدم زودتر نظر میدادم من از شاگردان آقای لاجوردی بودم همه این سخت گیریهایی که شما فرمودی برای ما هم بود . ما فکر میکردیم استاد لاجوردی واقعا علم را برای علم میخواهد اما بعدا فهمیدیم علم برای لاجوردی نه تنها گشایش نبود بلکه حجاب بود . علم بدون تقوا و از روی حرص که بعدا باعث انحراف وی شد . تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل .