برادر مسعود ! کج سلیقه گی کردی
ساعت ٢:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱۳  

رونمایی از شخصیت های فیلم جدید مسعود ده نمکی خصوصا نمایش چهره اکبر عبدی در لباس یک روحانی برایم تامل برانگیز بود.

اکبر عبدی

نمی دانم فیلم "خوابم میاد" را که این روزها با هنرنمایی اکبر عبدی در پوشش یک زن بر روی پرده سینماست دیده اید یا نه؟

اگر ندیده اید و می خواهید یک فیلم کمدی متوسط  با سبک و ادبیات رضا عطاران  ببینید حتما سعی کنید بدون همراهی خانواده به سینما بروید. دلیل این پیشنهاد من این است که بخش قابل توجه طنز فیلم بر اساس یک سری شوخی های معنادار جنسی ساخته شده و اینکه یک مرد در نقش یک زن ظاهر شده محلل خیلی حرکات و شوخی های این فیلم شده است.

اما سخن من با برادر مسعود ده نمکی!

یقین دارم در حالیکه اکران فیلم "خوابم میاد" ادامه دارد و یقینا مسائلی که پیش از این عرض شد باعث رنجش طیف مذهبی جامعه شده است، هیچ کارگردان دیگری غیر از شما جرات نمی کرد ناگهان از "اکبر عبدی روحانی" رونمایی کند.

فارغ از اینکه زمان این رونمایی از نظر تبلیغاتی چه میزان باعث جلب توجه اهالی سینما از تماشاگر عادی مثل من گرفته تا حرفه ای ها و ... به فیلم اتی شما شده که البته حق شماست برای فروش بیشتر فیلم، و حتما حق اکبر عبدی است در هر نقشی که می خواهد بازیگری کند اما اگر کمی هم حرمت نگه می داشتی بد نبود.خوب نیست در حالیکه اکبر عبدی با پوشش زن در این رسانه ها و آن رسانه خودنمایی می کند ناگهان اکبر عبدی روحانی اعلام وجود نماید.


 
سرداری بر سر دار رفته است؟
ساعت ۱۱:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٥  

سردار آمد...

سردار جوان و خوش فکر ... فرمانده جوان بسیجی حسن باقری آمد...

او سن کمی دارد اما با نقشه یورش به مواضع دشمن تا دندان مسلح آمد.

سردار آمد...

سردار همت ، همراه باکری ها و خرازی ها و ... آمد

آن سردار ها آمدند...

آن سردار ها با یک دنیا شور و شوق آمدند تا بچه ها را تا سرمنزل مقصود که یا پیروزی در نبرد است و یا رسیدن به حضرت عشق همراهی کند.

آن سردارها آمدند تا دم مسیحایی حضرت روح الله را در فضای جبهه طنین انداز کنند...

آن سردارها با تنی منزه از آرایش های دنیایی آمدند...

آن سردارها با هزاران صفت خوب دیگه ای که مجال نام بردن در این نوشته نبود آمدند اما به بچه ها گفتند مهمات کم داریم ... خوب خرج دشمن کنید ...

آن سردارها برای آن راه نورانی کم خرج بودند... اصلا آنها و بچه های دور و برشان سبک بال بودند که توانستند پر پرواز بگشایند...

آن سردارها به پشت گرمی دعای خیر امام و ملت شان جلوی دشمن ایستادند...

اما چند سال بعد از دفاع مقدس ... سردارهای پرخرج متفاوت آمدند...

این بار ...

سردار آبی ها آمد ...

سردار آبی ها با پول آمد!

سردار آبی ها با پشت گرمی اسپانسر 9 میلیاردی آمد... (+)

سردار قرمز ها پیش از او آمده بود...

او هم با پول آمده بود...

آن سردار با X6 آمده بود ...

آنقدر پول دارد که "پرسپولیس" را "پرس پولی" کرد ...

...............................................................................................................

پی نوشت یک: بچه های هم نسل من از کل دفاع مقدس خرده خاطراتی بیشتر که آن هم مربوط موشک باران تهران، یا تشییع شهید بچه محل شان ، یا نهایتا کلی زور بزنند خاطراتی از اینکه در این خانه و آن خانه را زده اند تا شیشه مربای خالی جمع کنند و به آن زنانی برسانند که برای رزمنده ها مشغول درست کردن مربا هستند، ندارند... از لابلای کتاب ها و سخن بزرگان هم چیزهایی شنیده اند... حس خوبی به سردار های کم خرج دارند...آهای سردار های پولدار و پشت گرم به اسپانسرها ... لطفا این حس خوب ما را دستکاری نکنید... لطفا بگویید در اخبار اسم واقعی تان را بگویند ... اسم کوچک شما "سردار" نیست. یکی تان محمد است و دیگری علی... مگر علی و محمد چه اشکالی دارند؟!

پی نوشت دو:آن موقع ها یقینا هر سرداری که به آسمان می رفت ندا می آمد به احترام سردار! فرشته ها خبردار!.... اما این روزها سردارهای ما دلشان خوش است که جماعتی در ورزشگاه، تماشاگران رقیب را ندا سر دهند که : به احترام سردار! اس اسی ها خبردار!!

حذف به قرینه معنوی این شعار کلمه پول است... به احترام "پول " سردار ! ... اس اسی ها خبردار


کلمات کلیدی: