"رهبری" را خرج بازی های زودگذر سیاسی نکنیم
ساعت ٧:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٠  

توفیق حضور در دیدار ماه رمضان رهبر انقلاب با دانشجویان فارغ از همه جذابیت ها و محاسن دیگر که دارد یک حسن بزرگش این است که می توانی در آن شاهد گفت و شنود صمیمانه و صریح منتخبی از دانشجویان کشور - کاری به ترکیب دانشجویان ندارم- با عالی ترین مقام کشور باشی. گفت و شنودی که حتی در روابط خیلی پدرها با بچه هایشان هم نمی توانی باشی.

شاید خیلی ها همین شیرینی و اهمیت این دیدار را می دانند که هر ساله -حتی اگر دیگر دانشجو نباشند- سعی می کنند به نحوی در آن حضور یابند حتی اگر به قیمت خریدن گرمای طاقت فرسای تابستان به جان باشد و ایستادن ساعت ها پشت درب ها !

آری برخی چهره های حاضر در این مراسم تکراری هستند و همه ساله پای ثابت این دیدار.

حرف هایی که دانشجویان در این دیدار می زنند صریح است ؛ در این دیدار حتی شما اجازه داری از برخی افراد که حکمشان را مستقیما از رهبری می گیرند در مقابل ایشان انتقاد کنی! به قول آقا انتقاد از بالا تا پایین.

مطالبی که از اینجا به بعد می نویسم قابل نقل در هیچ سایتی نیست، چرا که شان این جلسه بالاتر از این است که به خاطر استفاده ابزاری و تحلیل خلاف واقع یک سایت خبری درباره آن که دستمایه این نوشته شد، نقل محافل گردد.

القصه؛

به جان دوستان رجانیوزی که خیلی بهشان ارادتمند و علاقمند هستم - نه از نوع علاقمندی های بعضی ها- ما هم از صحبت های دانشجوها لذت بردیم! چه آنها که بحث های مبنایی کردند و از دغدغه های مهم شان گفتند و چه آنها که به مسائل روز حتی انتخابات پرداختند. حتی آن دانشجوی عزیزی که از روی دست نوشته اش از دلایل اختصاص نماینده ای در کمیته وحدت اصولگرایان به برخی افراد صحبت کرد.

در پی آن نیستم که در این مجال به تشریح دلایل این اقدام کمیته اصولگرایان بپردازم اما وقتی می بینم رسانه تحت مدیریت شما اقدام به تحریف واکنش رهبر انقلاب به این دغدغه آن دانشجو کرد (+) و در صحبت هایی که با یکی از شما داشتم باز هم بر این تحلیل خلاف واقع رسانه خود اصرار نمودید، از دیگر کسانی که در این دیدار بودند می خواهم تا در این خصوص قضاوت کنند.

آنچه ما در دیدار دیدیم و شنیدیم و در رسانه ها درباره واکنش رهبر انقلاب به این بخش از صحبت های آن دانشجوی محترم نقل شده این است: " یکی از دوستان اظهار کردند که من درباره انتخابات نظر بدهند. به اعتقاد من وقتش حالا نیست. من درباره انتخابات حرف هایی دارم که بعدا خواهم گفت." منبع (+)

بر خلاف دوستان رجانیوز که از این صحبت ها تایید تلویحی آقا را برداشت کرده اند، من از این صحبت ها دو نکته را حدس می زنم: اول اینکه رهبر انقلاب فعلا زمان را مناسب برای بیان نظراتشان درباره انتخابات نمی دانند چرا که از نظر ایشان فعلا بحث در این باره زود است، یا اینکه از نظر ایشان در جلسه دانشجویی که در آن می شود بحث های عمیق فکری را مطرح کرد جای مناسبی برای بیان اینگونه بیانات نیست.

نکته آخر اینکه ای کاش دوستان رجانیوزی کمی هم در چهره آقا وقتی اسمی از کسی آورده می شد دقت می کردند که خودش نکته ها داشت.

قضاوت با شما ...

بعد از تحریر / این روزها امثال رسایی و کوچک زاده خیلی داد و فریاد می کنند که البته برای من قابل درک است. چرا که این افراد تبدیل به "بازیکن های آزادهای عرصه سیاست" شده اند که با داد و فریاد سعی در پیدا کردن جایگاهی در فصل نقل و انتقال سیاست هستند. افرادی هستند که مدعی اند سابقا تیم و دفتر و دستکی داشته اند اما حالا تک ستاره شان برای خودش کسی شده و آنها را از مصدرشان پایین کشیده و بیرون انداخته است.


کلمات کلیدی:
 
شما قضاوت کنید
ساعت ۳:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٥  

سال اول دانشگاه بود. جلوی درب دانشگاه امام صادق (ع) منتظر کسی بودم که ناگهان درگیری شدیدی بین سه مرد جوان از یک طرف با یک مرد میانسال رخ داد. مرد را در کنار خودرویی گیر انداخته و زیر مشت و لگد گرفته بودند. در حالی که وی را می زدند یکی شان بلند صدا می زد ... با خواهر من این کار را کردی!!  فضا طوری بود که گویی وی به ناموس یکی از آنها تعرض کرده است. دقیقه ای بعد سه موتور سوار آن سوی بلوار ظاهر شدند و افراد درگیر به سمت آنها رفته و صحنه را ترک کردند.

در این هنگام مرد میانسال کتک خورده از زمین بلند شد و تماشاچیان دعوا را مورد خطاب و عتاب قرار داد و گفت: آی مردم تمام پولم را بردند! تمام زندگی ام را بردند! دعوای ناموسی دروغ بود! آنها دزد بودند.

×××

چند روز پیش هنگام رانندگی به رادیوی ماشین گوش می کردم. رادیو روی موج رادیو ایران بود. سردار ساجدی نیا میهمان تلفنی برنامه ای بود که مشغول بررسی علل رشد جرم و جنایت و نحوه برخورد رسانه ها با آن بود. سردار در بخشی از صحبت های خود به حادثه میدان کاج اشاره کرد و با دفاع از عملکرد پلیس گفت: پلیس به موقع در صحنه حاضر شده بود اما قاتل برای اینکه مردم دخالت نکنند عنوان کرده بود که درگیری ناموسی است. آقای مجری شما قضاوت کنید اگر پلیس با وی برخورد می کرد نگاه مردم به پلیس چگونه می شد؟! نمی گفتند پلیس با کسی که از ناموسش دفاع می کرده برخورد کرده؟!

×××

حالا شما قضاوت کنید ...


کلمات کلیدی: